bg0

 

Населені пункти з туристичним потенціалом 


Міто Прилуки1

Селище Ладан15

Селище Линовиця22

Селище Мала Дівиця35

Село Білорічиця 34

Село Білошапки25

Село Богданівка19

Село Боршна7

Село Бубнівщина24

Село Валки8

Село Густиня6

Село Голубівка16

Село Дідівці5

Село Дубовий Гай27

Село Замістя3

Село Заїзд39

Село Знамянка32

Село Канівщина29

Село Красляни13

Село Ковтунівки23

Село Колісники41

Село Івківці17

Село Манжосівка4

Село Малківка18

Село Мазки31

Село Мільки12

Село Нова Тернавщіна28

Село Обичів36

Село Охіньки10

Село Переволочна11

Село Погреби33

Село Полонки20

Село Полова2

Село Подище14

Село Радьківка37

Село Рудівка30

Село Стрільники40

Село Смош9

Село Товкачівка38

Село Удайці21

Село Яблунівка26

 

 

 

с. Івківці 

Древнє село Івківці знаходиться по шляху Прилуки - Лохвиця. Воно зовні нічим не відрізняється від більшості сіл Чернігівщини. Перші згадки про село з'явилися в 1629 році. Багато років тому село мало назву Івці. Збереглися усні перекази, що на кутку Пастухи поселився колись пастух Івко, від чого і пішла назва Івці, а дещо пізніше - Івківці.


Більшість населення Івківців належало до козаків. Зовсім мало було кріпаків, до яких козаки ставились з презирством. Дуже важко було одружитися кріпакові на козачці. Про це ще пам'ятають старожили, які живуть в селі.


Відроджувати джерела – є доброю традицією на Прилуччині. Тож і в Івківцях освятили джерельце, яке притулилося у вельми мальовничій місцевості – парку поміщика Вахримєєва. Саджанці для цього парку завозили з Європи - аналогів немає ні в славнозвісній Умані, ні в Тростянці. Колись у парку був каскад ставків з плаваючим острівцем, де полюбляли відпочивати пани. З часом ставки висохли, та на згадку про один з них залишилося джерело. Думка відродити це джерело виникла нещодавно. А скуштувавши джерельної води, загорілися івківчани бажанням продовжити благородну справу: розчистити панський парк, по можливості, відродити його, відродити панську купальню, відкрити музей народного прикладного мистецтва.

 

 Об’єкти для огляду: Парк "Дубина"

Ще одним улюбленим місцем Прилучан є Івківський парк, пам’ятка садово- паркового мистецтва XVIII ст. У парку охороняються п`ять видів сосен, а вік деяких дерев сягає понад 150 років! Є береза чорна, сосна кедрова, ялини, дуби. А яка тут панська купальня на природних джерелах! А ставки!

Криниця с. Івківці знаходиться на території старого панського парку. А сама криниця ніби спосіб нагадати людям про те, що природа просить захисту та оживлення.

Розроблено в рамках проекту «Freedom»